Kontakt

Robert Kinastowski

+48789223883

robert.kinastowski@alfapanel.pl

Płyta warstwowa 2 gatunku, płyta obornicka dachowa

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 10 dni
Cena: 82,00 zł 82.00
Cena netto: 66,67 zł
ilość m2

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.9
Producent: -
Kod produktu: 255F-2282A

Opis

Co to jest płyta warstwowa 2 gatunku?

Płyta warstwowa 2 gatunku to najczęściej produkt, który nie przeszedł szczegółowej kontroli jakościowej w zakładzie produkcyjnym. Głównie wady tej płyty polegają na żle dolanej piance poliuretanowej PIR lub delikatnego uszkodzenia okładzin blaszanych. Zarówno blacha jak i wypełnienie izolacyjne PIR jest pierwszego gatunku. Najczęściej płyta warstwowa 2 gatunku występuje w długościach 6000 mm, w kolorach okładziny zewnętrznej RAL 9006 (srebrny), RAL 7016 (grafit), RAL 3009 (czerwono-wiśniowy).

Zapraszamy do kontaktu z naszym handlowcem lub biurem ofertowym. Poniżej znajdziecie Państwo konfigurator płyty, po jego uzupełnieniu nasz handlowiec prześle Państwu promocyjną cenę na produkty 1 lub 2 gatunku. Pracujemy od 6:00 do 23:00 każdego dnia tygodnia - odpowiedź otrzymacie Państwo w ciągu 10 minut SMSem.

Karol Kowalski +48690154782


Budowa płyty warstwowej.

Płyta warstwowa to produkt prefabrykowany składający się z dwóch okładzin ( najczęściej z blachy), a także rdzenia izolacyjnego ze sztywnej  niezapalnej pianki poliuretanowej PIR. Okładziny z blachy występują w grubościach 0,5 lub 0,4mm. Jest to blacha stalowa, ocynkowana, a następnie powlekana poliesterm w grubości 25 mikronów w kolorach oczekiwanych przez klienta RAL 7016, RAL 9006, RAL 6005, RAL 9010; RAL 3009; RAL 9002. Oferowane przez nas płyty obornickie dachowe produkowane są z przeprofilowaną okładziną górną blachy w kształcie blachy trapezowej T38 z 3, 4 lub 5 garbami. 

Wytrzymałość płyty obornickiej.

Płyty dachowe dzięki okładzinom z blachy stalowej połączonej sztywną pianką poliuretanową PIR uzyskują bardzo wysoką wytrzymałość mechaniczną. Ilość podparć na dachu można zoptymalizować. Płyty warstwowe - obornickie dachowe wymagają podparcia w zależności od grubości płyt i profilowania górnej okładziny od 2m, do nawet 5m. Wysokie parametry wytrzymałościowe płyt warstwowych pozwalają na zoptymalizowanie konstrukcji stalowej lub drewnianej konstrukcji dachowej.

Izolacyjność Płyt warstwowych z rdzeniem PIR.

Pianka PIR to najlepszy materiał izolacyjny stosowany w budownictwie. W porównaniu do popularnie stosowanych izolacji ze styropianu lub wełny mineralnej pianka PIR wskazuje ponad dwukrotnie lepszą izolacyjność. Przykładowo izolacja z płyty warstwowej PIR 100mm odpowiada zastosowaniu styropianu o grubości około 180mm. Dodatkowo sztywna pianka PIR nie traci swoich parametrów w czasie, nie chłonie wody i nie ulega korozji biologicznej (nie wygryzają jej gryzonie).

Korozyjność okładzin Płyty Warstwowej.

Okładziny płyty warstwowej wykonane są z blachy stalowej ocynkowanej i powlekanej. Powłoka poliestrowa i warstwa ocynku stanowią dużą barierę przed korozją. W przypadku budynków o wyżej agresywności środowiska (budynki inwentarskie) możemy zastosować okładziny stalowe specjalne lub okładzinę z włókna szklanego Fiberglass.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Promocje
Sklep internetowy Shoper.pl